Rozhovor so starostom Ružinova

OZ Ružinov Pozitív sa vdaka septembrovým akciám a vdaka Vám, našim fanúšikom úspešne etablovalo na Ružinovskej scéne a pokracujeme dalej. Okrem sútaží sme slúbili aj zaujímavé rozhovory a koho iného by sme mohli prezentovat ako prvého, ked nie hlavu Ružinova - starostu Dušana Pekára. Otázky aj odpovede sú v priatelskom, neformálnom a pozitívnom duchu.

1. Pán starosta, co hovoríte na iniciatívu Ružinov Pozitív?

"Som rád, že v Ružinove stále pribúdajú aktívni obyvatelia, ktorým záleží na svojom okolí, na posilnení komunitného života, formovaní a zlepšovaní susedských vztahov. Pre život na velkom sídlisku je to velmi dôležité. Velká anonymita nie je dobrá."

2. Keby nebol Pekár starostom Ružinova, cím by teraz asi bol? Okrem pekára. :)

"Som vyštudovaný strojár so zameraním na tepelné a jadrové energetické stroje a zariadenia, v tejto oblasti som aj pracoval a vždy ma to bavilo, takže asi by to bolo nieco v tejto oblasti. Už takmer 10 rokov sa ale venujem samospráve na rôznych pozíciách."

3. Aké sú Vaše oblúbené miesta v Ružinove?

"Urcite Štrkovecké jazero, ulicky Prievozu a teším sa zo zrekonštruovaného Parku Andreja Hlinku."

4. Ak by ste mohli zmenit jednu lubovolnú vec na Ružinove, co by to bolo?

"Istotne by to nebola len jedna vec, ale velmi rád by som bol, keby sa podarilo, aby starostlivost o cistotu a zelen na verejných priestranstvách fungovala efektívnejšie a rýchlejšie, pretože to je to, co každý clovek vníma, ked ráno vyjde z domu. Zároven by ma ale potešilo, keby aj vztah ludí k svojmu okoliu bol lepší a nenapadlo by im odhodit len tak do trávy plastovú flašu ci škatulku z cigariet a nevytvárali po sídliskách skládky odpadu."

Pánovi starostovi dakujeme za odpovede.

Fotka