Rozhovor s riaditeľkou neziskovej organizácie Prima Vierou Pribilovou

Dnes Vám prinášame rozhovor s predstaviteľmi neziskovej organizácie Prima, ktorá sídli na Banšelovej ulici a poskytuje sociálne služby dospelým ľuďom s mentálnym znevýhodnením. Tejto ušľachtilej činnosti sa venujú v Prime už od roku 1997 a pri našich návštevách sme vždy s otvorenými sánkami pozerali aká úžasná harmónia a atmosféra u nich panuje a aké podarené výrobky si ručne vyrábajú. A vždy sme aj nakúpili :-) odporúčame všetkým priaznivcom nekomerčných výrobkov, ktorí chcú podporiť dobrú myšlienku. Viac už v rozhovore s p. riaditeľkou Vierou Pribilovou.

1. Predstavte nám prosím Vašu činnosť. Koľko už v Ružinove fungujete?

PRIMA n.o. - Domov sociálnych služieb pre dospelých poskytuje sociálne služby dospelým ľuďom s mentálnym znevýhodnením dennou formou. Okrem toho zamestnáva 4 ľudí s mentálnym a viacnásobným znevýhodnením v chránenej dielni. PRIMA pôsobí na Banšelovej 4 v Bratislave od roku 1997, vznikla z iniciatívy dvoch združení na pomoc ľudom s mentálnym postihnutím (ZPMP) ako ich súčasť Ako samostatná nezisková organizácia bola registrovaná na Krajskom úrade dňa 28.12.1999, takže o pár dní budeme oslavovať svoje 16-te výročie samostatnosti resp. 18 rokov existencie v Ružinove na Trnávke. Zakladateľkými organizáciami boli ZPMP Bratislava II a ECHO - ZPMP.

2. Čo hovoríte na iniciatívu Ružinov Pozitív?

Veľmi sa z nej tešíme, je to priestor pre organizácie Ružinova spojiť sily a tvoriť niečo nové spolu a tiež poskytuje informácie pre Ružinovčanov na jednom mieste

3. Prečo ste si vybrali na svoju činnosť Ružinov?

Ružinov si vybrali naši zakladatelia, pretože zariadenie tohto typu v tejto lokalite chýbalo a my sme radi, že si vybrali tak dobre. Niektorí naši klienti a zamestnanci sú priamo ružinovčania, iní sú z ostatných mestských častí alebo blízkeho okolia Bratislavy, ale všetci sa tu cítime príjemne

4. Aké sú Vaše obľúbené miesta v Ružinove?

Miesta v našom okolí:

- park s ihriskom, pri uliciach Vrútocká a Vietnamská

- cukráreň Danela, Revolučná 14 a veľmi príjemným miestom sa stal Park Andreja Hlinku, ktorý po revitalizácii doslova ožil.

5. Čo zaujímavé pripravujete v budúcnosti?

Chceme naďalej pokračovať v našej snahe byť otvorení voči širšej verejnosti, voči komunite. A pretože našim mottom je: "Žijeme, tvoríme, inšpirujeme", už teraz sa môžete tešiť na tvorivé dielne pre verejnosť, ktoré pripravujeme v budúcom roku. V ponuke bude maľovanie na hodváb, semestrálny kurz tkania na krosnách a iné techniky. Pripravujeme tiež popoludnia otvorených dverí - aby sme vytvárali priestor pre vzájomné stretanie a obohatenie sa v rámci komunity. Ľudia so znevýhodnením vedia byť často inšpiráciou svojim prístupom k životu a sú aj milí kamaráti.

Ďakujeme za odpovede.

Fotka