Rozhovor s Petrom Pellerom z www.dogtrainer.sk

Dobrý deň, volám sa Peter Peller. Výchovou a výcvikom psov sa zaoberám už niekoľko rokov, je to moje hobby a zároveň aj práca. Po dlhoročných dobrých aj zlých skúsenostiach som sa rozhodol založiť vlastnú výcvikovú školu, trochu odlišnú od ostatných.

1. Predstavte nám prosím Vašu činnosť. Koľko už v Ružinove fungujete?

Firma dogtrainer sa zaoberá výchovou a výcvikom psov, prevádzkovaním hotela pre psov, predajom granulovaného krmiva kynologických potrieb. Naším cieľom je naučiť ľudí správne pristupovať ku svojim psom a používať zrozumiteľnú povelovú techniku, čo v konečnom dôsledku vedie k lepšej komunikácii medzi človekom a psom a k ich harmonickému spolužitiu. V Ružinove fungujeme ako firma už vyše 2 rokov. A ja osobne vyše 7 rokov.

2. Čo hovoríte na iniciatívu Ružinov Pozitív?

Myslím si, že je to bol skvelý nápad založiť takéto pozitívne naladené občianske združenie . Ružinovčania si viac začnú uvedomovať aký je Ružinov nádherný a prostredníctvom R+ získajú mnoho užitočných informácií o tom, čo všetko im Ružinov poskytuje a čo im ostatní obyvatelia Ružinova môžu ponúknuť.

3. Prečo ste si vybrali na svoju činnosť Ružinov?

TNajmä preto, že som sa tu narodil, žijem a mám rád Ružinov. Samozrejme mi poskytuje vhodné podmienky na podnikanie v mojej oblasti, pretože tu je veľa psíčkarov :-)

4. Aké sú Vaše obľúbené miesta v Ružinove?

Medzi moje obľúbené miesta v Ružinove patrí Štrkovecké jazero a jazero Kuchajda. Sú to naozaj príjemné miesta na oddych a prechádzky.

5. Čo zaujímavé pripravujete v budúcnosti?

Vybudovanie Psieho Parku v Ružinove v spolupráci s mestskou časťou. Bude poskytovať miesto pre aktívny oddych psíčkarom a ich štvornohým kamarátom. Každé plemeno psa si tu príde na svoje, pretože Psí Park by mal byť zaujímavý a kreatívny. Psíčkari budú mať možnosť stretávať sa tu so mnou pomerne často a budem sa snažiť šíriť osvetu v oblasti kynológie.

Ďakujeme za odpovede.

Fotka