Rozhovor so Zuzanou Kovácsovou z Luloface

Opäť nový rozhovor a opäť s veľmi zaujímavou osobou. So Zuzkou sme sa prvý krát stretli na Rodinnom trhu Ružinovčanov, kde predávala svoje výrobky a ihneď nám padli do oka. Zuzka aj výrobky :-) Po pár vetách sme sa dohodli na spolupráci a tak Vám ju dnes predstavujeme ako nového partnera OZ Ružinov Pozitív.

Volám sa Zuzana Kovácsová, mám 26 rokov a verím, že skutočné šťastie nájde človek v činnosti, ktorú prijalo jeho srdce a hlava zároveň. V činnosti, ktorá človeka napĺňa, ktorou sa realizuje. Ja som túto svoju činnosť našla v tvorbe ako takej. Rada vymýšľam a tvorím nápadité, hravé a originálne veci. Tým čo robím sa snažím podnecovať v ľuďoch kreativitu, inšpirovať ich k činnosti, pomáhať im realizovať sa a vychutnať si ten skvelý pocit z vlastnoručne vytvoreného diela. Aktuálne hľadám spôsoby ako sa môcť venovať už iba tomuto a využiť to, čo som sa naučila počas štúdia na Pedagogickej fakulte.

1. Predstavte nám prosím Vašu činnosť. Koľko už v Ružinove fungujete?

V Ružinove fungujem už 26 rokov :). Od roku 2013 tvorím pod značkou Luloface bytové doplnky a šperky v industriálnom štýle. Môžete si ich pozrieť na internete (http://www.sashe.sk/luloface) alebo ma stretnete osobne na niektorých predajných podujatiach/burzách, o ktorých dávam vždy dopredu vedieť na mojom facebook profile (www.facebook.com/luloface).

2. Čo hovoríte na iniciatívu Ružinov Pozitív?

Veľmi Vám fandím aj preto, že sa sama vidím vo Vašej vízii prebúdzať v ľuďoch pozitívne myslenie. Verím, že spolupráca podobne zmýšľajúcich ľudí pomôže mnohým nájsť naplnenie a spôsob ako si život užívať. Dúfam, že nájdeme spôsob ako budem môcť prispieť aj svojou troškou - ako sami hovoríte, možností je nekonečne veľa.

3. Prečo ste si vybrali na svoju činnosť Ružinov?

To je skôr otázka na rodičov, pre mňa je to šťastie.

4. Aké sú Vaše obľúbené miesta v Ružinove?

Už od detstva mám zopár obľúbených miest, ktoré navštevujem dodnes. Prvým z nich je Knižnica na Miletičovej ulici, do ktorej som začala chodiť ako 6 ročná prváčka a je to miesto, kde zastal čas. Milujem tú vôňu kníh, príbehov, zákutí a čítarne, kde som strávila veľkú časť svojho života. Navštívila som veľa ďalších knižníc, ale žiadna nemala atmosféru ako nájdete tu. :) Ďalším obľúbeným miestom je Štrkovecké jazero, ktoré bolo našim miestom stretnutí s prvými láskami počas puberty. A fontány – tá pre Zuzanu (Fontána lásky) na rohu Záhradníckej a Kupeckého je pre mňa kultová, keďže ten film milujem. Všetky tieto miesta sa mi spájajú s mnohými príjemnými spomienkami.

5. Čo zaujímavé pripravujete v budúcnosti?

Ako som už spomenula, chcem sa naplno venovať šíreniu potešenia z tvorby a rozvoju kreativity a preto pripravujem projekt Továrnička. Továrnička má poskytnúť priestor a vybavenie kreatívcom. Chcem tu viesť tvorivé workshopy a pravidelné krúžky pre deti i dospelých. Chcem ľuďom zároveň rozšíriť obzory a vzdelávať sprístupnením moderných nástrojov na tvorbu, akými sú napríklad 3D tlačiareň či CNC fréza. Už teraz sa teším na úžasné diela, ktoré tam vzniknú a na ľudí, čo sa pod ne podpíšu. Efektívne šíriť inšpiráciu a povedomie o aktivite, výtvoroch a autoroch chcem aj videonávodmi pravidelne zverejňovanými na internete. Ak by ste mali nápady alebo rady ako realizovať túto myšlienku, neváhajte a napíšte mi cez facebook alebo e-mail zuzka.kovacsova@gmail.com.

Ďakujeme za odpovede.

Fotka