O TANCI, O DEŤOCH A O RUŽINOVE S KATARÍNOU TOMANDLOVOU, MANAŽÉRKOU A LEKTORKOU DANCY SHAKE

Predstavte nám, prosím, DANCY SHAKE.

DANCY SHAKE je tanečno - pohybový krúžok pre všetky dievčatá a chlapcov od 5 do 11 rokov, ktorí chcú tancovať pre radosť a zábavu. Deti zábavnou formou nacvičujú jednoduché choreografie - akési malé tanečné príbehy a s tými potom vystupujeme v priemere raz, dva razy do mesiaca na podujatiach pre deti, ale napr. aj pre seniorov. Takže žiaden dril, žiadne tvrdé tréningy, ale veľa smiechu a dobrá nálada – to sú naše nácviky. Všetky detičky, ktoré by sa k nám radi pridali, nás nájdu buď v Centre Rafael alebo v SD Trávniky.

V čom je DANCY SHAKE iný ako ostatné tanečné krúžky?

U nás sú vítané naozaj všetky deti, ktoré majú chuť tancovať, bez ohľadu na to, či majú nejaké skúsenosti s tancom, nemáme žiadne kritériá výberu. Choreografie vytváram tak, aby sa v nich mohli zrealizovať šikovní tanečníci, ale aj taneční nováčikovia, či pohybovo menej zdatnejšie deti. Pritom každý z nich má na vystúpení svoje dôležité miesto. Našu súčasnú tanečnú partiu tvoria deti od 5 do 11 rokov. Je to výborná partia, ktorá nerieši ako kto vyzerá, či je niekto tanečne šikovnejší. Podarilo sa mi medzi nás včleniť aj ostýchavejšie, málovravné, uzavreté deti a teraz už krásne vidieť ako sa medzi novými kamarátmi osmelili a nemajú problém vystupovať pred divákmi. Týmto pokrokom sa veľmi teším.

Čo hovoríte na iniciatívu Ružinov Pozitív?

Prvýkrát som sa s ňou stretla minulý rok, keď som hľadala možnosti na spoluprácu, možnosti na vystupovanie tanečného krúžku. Bola som milo prekvapená aká je bohatá a rôznorodá činnosť tohto združenie, koľko úžasných vecí pre Ružinovčanov sa vďaka tejto iniciatíve podarilo zrealizovať a v neposlednom rade akí milí ľudia Ružinov Pozitív tvoria. DANCY SHAKE mal už možnosť s R+ spolupracovať na niektorých akciách a musím povedať, že to bola výborná spolupráca a veľmi pekné podujatia.

Prečo ste si vybrali na svoju činnosť Ružinov ?

V Ružinove som sa narodila a tu žijem aj so svojou rodinou. Je to prostredie môjmu srdcu veľmi blízke. Dobre poznám kultúrny a spoločenský život Ružinova, ktorý je za posledné roky naozaj bohatý a tiež aj mnoho detí a rodičov, ktorí mi dali dôveru a aj vďaka nim začal DANCY SHAKE od svojho vzniku v októbri 2017 rýchlo napredovať.

Aké sú Vaše obľúbené miesta v Ružinove?

Ružinov má veľa krásnych miest, kde sa dá oddýchnuť a zrelaxovať. Ale asi najradšej sa s dcérkou prechádzame okolo Štrkoveckého jazera, jazera Rohlík, nevynecháme žiadnu akciu, ktorá sa koná v našom Parku A.Hlinku, radi sa prejdeme aj v príjemnom prostredí veľkého parku na Ostredkoch.

Čo zaujímavé pripravujete v budúcnosti?

DANCY SHAKE chce aj naďalej prinášať pre malých aj veľkých, pre deti, aj seniorov svoje tanečné príbehy a verím, že potešia všetkých divákov. Pre menšie deti plánujem vytvoriť nový dramatický krúžok DRAMA DANCY SHAKE, v ktorom budú deti hercami aj tanečníkmi zároveň a počas roka by som chcela rozbehnúť tanečné bubnovačky s DANCY SHAKE, kde si určite prídu na svoje detičky aj ich rodičia.

Ďakujeme za odpovede.

Fotka