1. Predstavte nám prosím Vašu činnosť. Koľko už v Ružinove fungujete?

Volám sa Katarína Čierna. Som učiteľkou odborných elektrotechnických predmetov. Zároveň som matkou dvoch dcér. Od prisťahovania sa do Bratislavy v roku 2002 sa mojim koníčkom stalo zbieranie medvedíkov. Nie sú to len plyšové hračky. Ale všeličo, na čom sa dá nájsť medveď ... zošit, pero, ceruza, záves, uterák, magnetka, kalendár, pohár, tanier... Ani moja svadba sa veru nezaobišla bez medveďov. Na jeseň 2013 som absolvovala kurz šitia, kde som videla tvorbu macíkov. Odvtedy sa neviem a nechcem  zbaviť tejto závislosti vytvárania stále nových a nových medvedíkov. V roku 2015 ma oslovila kamarátka, či by som sa nechcela zúčastniť výstavy. Táto prvá výstava ma naštartovala k intenzívnejšiemu tvorenie nielen medvedíkov, (ktoré sú top) ale aj iných hračiek .Občas nejaký medvedíkový obrus, vankúš, či obal na zošit.

Fotka

Fotka

2. Prečo ste si vybrali na svoju činnosť Ružinov?

Do Ružinova som sa nasťahovala v roku 2004. Počas materskej dovolenky som bývala u rodičov. Keďže si myslím, že Ružinov je naj ... časť Bratislavy, tak po MD som sa vrátila späť do tejto mestskej časti.

3. Čo hovoríte na iniciatívu Ružinov Pozitív?

Ružinov Pozitív je wau nápad pozitívne zmýšľajúcich ľudí, ktorým nie je ľahostajný život v Ružinove. Zúčastnila som sa už mnohých aktivít, z ktorých som bola R+ naladená. Teší ma, že iniciatíva sa venuje všetkým vekovým kategóriám, podporuje aj rodiny v núdzi. Jednoducho každý si niečo vyberie.

4. Prečo ste si vybrali na svoju činnosť Ružinov?

Ružinov si vybrali naši zakladatelia, pretože zariadenie tohto typu v tejto lokalite chýbalo a my sme radi, že si vybrali tak dobre. Niektorí naši klienti a zamestnanci sú priamo ružinovčania, iní sú z ostatných mestských častí alebo blízkeho okolia Bratislavy, ale všetci sa tu cítime príjemne

5. Aké sú Vaše obľúbené miesta v Ružinove?

Obľúbené miesto? ... Závisí od toho kedy. V piatok poobede s dcérami milujeme posedenie v Planetke s výbehom do parku. Na korčuľovanie perfektné upravené chodníky. A vôbec všetka zeleň. Jednoducho všade je krásne. :)

6. Čo zaujímavé pripravujete v budúcnosti?

S mojimi medvedíkmi ste sa už mohli stretnúť na Rodinných trhoch. Niektorí možno skúsili kurz v Cik- Cak Študiu, kde som bola lektorkou šitia medvedíkov. Zopár macíkov sa zúčastnilo 1. medzinárodnej výstavy Plánujem – snívam  o Medvedáriu – mieste, kde by medvede brumkali z každej strany. Mini cukrárni, kaviarničke, herni. V kútiku by bola nemocnica pre „chorých medvedíkov“( rekonštrukcie, opravy a iné )... tvorivé dielne a iné macíkoviny ... Keďže mám zatiaľ malé deti, tak tento plán je nateraz len pekným snom.  Novinky z mojej mini domácej dielničky si môžete pozrieť tu: https://www.facebook.com/groups/macikovinkyodkatarinky/

Ďakujeme za odpovede.

Fotka

Fotka

Fotka

Fotka