Ružinov Pozitív+

Priatelia Ružinova a komunitného života, keďže nestíhame pri všetkých akciách a povinnostiach robiť aj www stránku, tak sa definitívne presúvame iba na facebook Ružinov Pozitív kde denne nájdete novinky z Ružinova, pripravované akcie a všetky pozitívne informácie :-) www stránka ostáva funkčná a budeme pridávať na ňu rozhovory so zaujímavými Ružinovčanmi, všetko ostatné nájdete na našom facebooku.

RUŽINOV. Pre každého toto slovo znamená niečo iné. Pre nás však je synonymom domova, rodiny, lásky ale aj pýchy. Pýchy na našu krásnu ružinovskú prírodu, zeleň, parky, jazerá... Pýchy na sochy, pomníky či ulice pomenované po slovenských velikánoch. Toto všetko je dôvod prečo Ružinov je dlhodobo najvyhľadavánejšia lokalita na bývanie, podnikanie a v neposlednom rade navštevovanie škôl a krúžkov. Toto všetko podnietilo nás, aktívnych obyvateľov a rodičov, robiť si náš Ružinov krajší, atraktívnejší a útulnejší.

Ružinov je unikátny v rámci celej Bratislavy a možnosti, ktoré ponúka sú obrazne povedané "nekonečné". Preto sme sa rozhodli z tohto pomyselného nekonečna kus odkrojiť a ponúknuť Ružinovčanom platformu, ktorá všetkých aktívnych obyvateľov spojí a bude informovať o susedských burzách, komunitných aktivitách, priateľských výpomociach, spoločných brigádach či len o oddychovom posedení v ktorejkoľvek časti nášho krásneho Ružinova od Trnávky cez Štrkovec, Miletičku až po Nivy...

Vieme o mnohých lokálnych aktivitách, o komunitných skupinkách, občianskych združeniach no aj o jednotlivcoch, ktorí vo svojom okolí dbajú o to, aby Ružinov bol ich skutočným domovom a nie len noclahárňou. Každú takúto aktivitu vítame a práve pre takéto aktivity vzniká táto stránka a združenie. Skrátka pre všetkých, ktorí sú RUŽINOV POZITÍV.

POZITÍV preto, lebo v dnešnej hektickej dobe na to pozitívne, dobré a pekné ostáva pramálo času a ľudia sú často zbytočne negativisticky naladení a vidia len to zlé. Našou víziou je prebúdzať u Ružinovčanov pozitívne myslenie, spoločne si užívať náš voľný čas v Ružinove a po vzore rozprávkových motívov, aby opäť víťazilo dobro :)

Pod logom Ružinov Pozitív (R+) Vás budeme informovať o charitatívnych zbierkach a podujatiach organizovaným na pomoc našim sociálne slabším spoluobčanom. Dozviete sa nielen o tom, aké dary a koľko sa vyzbieralo, ale aj o tom, aký je ďalší osud týchto vecí či finančných príspevkov. Všetky akcie chceme realizovať pod záštitou mestskej časti či jej organizácií a pod ich dohľadom a rovnako dohľadom každého z Vás.

OZ Ružinov Pozitív vzniká ako verejné, neziskové, apolitické a otvorené združenie pre všetkých Ružinovčanov. Chceme a budeme prinášať len pozitívne informácie a propagáciu všetkého čo Ružinovčania vyprodukujú. Fotografie sú použité z interných archívov a boli zozbierané na internete pre propagáciu Ružinova. Pokiaľ disponujete fotkami, ktoré by tematicky zapadli, tak môžete posielať na: ruzinovpozitiv.sk@ruzinovpozitiv.sk

Samozrejme sa tešíme aj na Vaše otázky či podnety k činnosti.

Tím OZ Ružinov Pozitív