Rozhovor s organizátormi Rap Festu

Už čoskoro, 1. apríla DK Ružinov ožije hip hopovou kultúrou so všetkým čo k tomu patrí. Celodenné akcie viacerých štýlov hip hopu vyvrcholia večer koncertom viacerých populárnych raperov. Čo všetko na akcii uvidíte nám popísali známe tváre tejto scény a Ružinovčania „Ryža“ a „Dadu“.

1. Predstavte nám v skratke akciu Bratislava rap fest a Vašu činnosť v spojitosti s ním.

Bratislava Rap fest je jednodňový hip-hopový festival. Hip-Hop sa skladá ako keby zo štyroch kategórii a to samotné rapovanie, DJing, graffiti a breakdance. Všetky tieto elementy sme sa snažili zapojiť do tejto akcie, preto 01.04. vystúpia v DK Ružinov kvalitné rapové skupiny, bude graffiti jam, kde bude maľovať v podstate špička bratislavských umelcov, o zaujímavé ceny budú súťažiť tanečníci v breakdance súboji a v neposlednom rade tam budú hrať DJi. Festival má ešte ďaľší sprievodný program, stačí nás sledovať na FB stránke. No a my sa snažíme zladiť všetky tieto veci dokopy, to je naša úloha. :)

2. Ružinov bol svojho času známy aj rozsiahlou hip hopovou komunitou. Ako je to teraz? Sú medzi aktérmi rap festu aj Ružinovčania?

Keďže ide o akciu organizovanú Cultus Ružinov, snažili sme sa zakomponovať do programu aj ružinovských raperov, konkrétne na akcii vystúpi Bacil z legendárnej skupiny Názov Stavby a taktiež skupina RZB, kde chalani pôsobia v Ružinove v podstate od svojho narodenia.

3. Vašou hlavnou doménou sú grafiti, keďže ste Ružinovčania čo pripravujete v budúcnosti v súvislost s grafiti v Ružinove?

Chystame v Ruzinove viacero aktivit co sa tyka graffiti, napriklad v spolupraci s mestskou castou by sme radi vyzdobili peknymi malbami betonove obluky v parku A.Hlinku. Momentalne su pocarbane od malych deti a verime, ze nase prace na tom mieste len pomozu zlepsit celkovy vzhlad. Taktiez by sme mali malovat boky panelakov, samozrejme po dohode s jednotlivymi spravcami domov.

4. Čo hovoríte na iniciatívu Ružinov Pozitív, sledujete nás?

Ružinov pozitív samozrejme sledujeme a veľmi vítame takúto iniciatívu, hlavne ak sa robí niečo dobré v prospech Ružinova. Držíme palce a samozrejme v prípade potreby je u nás ochota aj konkrétne pomôcť.

5. A na záver: Vaše obľúbené miesta v Ružinove?

My sme sa narodili a bývame v Ružinove a preto aj srdcom budeme navždy ružinovčania. Hlavne v teplých mesiacoch sme skoro každý deň pri Štrkoveckom jazere, mám rád prechádzku po parku A.Hlinku keď je spustená fontána, zmrzlinu na Herlianskej. Taktiež si neodpustím prechádzku po parku na Ostredkoch a jedno pivko v planétke. :)

Ďakujeme za odpovede.

Fotka