Rozhovor s predstaviteľkou tanečného štúdia Dancy

Tanečné štúdio DANCY funguje v Ružinove už vyše 4 roky a ponúka voľnočasové pohybové aktivity pre deti a mládež v priestoroch ZŠ Medzilaborecká. Viac Vám v rozhovore prezradí Daniela Vrbová.

Predstavte nám prosím Vašu činnosť. Koľko už v Ružinove fungujete?

Sme pomerne mladý tanečný klub ktorý začína svoj siedmy rok fungovania, z čoho už 4 roky pôsobíme v Ružinove. Venujeme sa najmä pohybovej a tanečnej príprave detí a mládeže vo veku od 5 rokov. Tancujeme najmä tanečný štýl show dance v ktorom sa snúbia tanečné prvky naozaj všetkých tanečných štýlov od gymnastiky či baletu, latina, až po hip hop a disco.

Čo hovoríte na iniciatívu Ružinov Pozitív?

Ja sama som už rok Ružinovčankou a zisťujem, ako táto mestská časť úžasne žije, ako sú jej obyvatelia spokojní a šťastní že žijú práve tu a dá sa povedať že fungujú ako jedna veľká rodina. Objavila som park na Ostredkoch, milujem prechádzky cez park Andreja Hlinku a Štrkovec. Je úžasné byť informovaný kde sa čo deje a ľudovo povedané kto čo kde a ako  takže osobne hodnotím túto iniciatívu veľmi pozitívne.

Prečo ste si vybrali na svoju činnosť Ružinov?

Už v minulosti sme mali veľa talentov z Ružinova a konkrétne zo Základnej školy Medzilaborecká. Keďže máme práve s touto školou veľmi priateľské vzťahy. Keď sa nám naskytla možnosť pôsobiť na tejto škole a v nami srdcu blízkej mestskej časti, neváhali sme .

Aké sú Vaše obľúbené miesta v Ružinove?

Ak to mám vziať klubovo, tak je to určite naša telocvičňa  A ak súkromne, tak prvé miesto rozhohodne vyhráva Štrkovec.

Čo zaujímavé pripravujete v budúcnosti?

Od septembra začíname tvrdo pracovať, kondične a tanečne sa pripravovať na jesennú súťažnú sezónu kedy nás čakajú súťaže na Slovensku a majstrovstvá sveta v českom Liberci. Počas toho tiež budeme pripravovať nové choreografie ktoré si bude môcť aj široká verejnosť pozrieť na našom už tradičnom vianočnom tanečnom predstavení. Už sa tešíme na to, akú krásnu tanečno-scénicko-hudobno-dramatickú rozprávku opäť vymyslíme 

Ďakujeme za odpovede.

Konkurz