Rozhovor s majstrom Slovenska v boxe Dominikom Milkom

V tomto rozhovore vyspovedáme mnohým Ružinovčanom známeho boxera a trojnásobného majstra Slovenka Dominika Milka, ktorý založil a vedie Box Team Legends so sídlom v DK Ružinov. Dominik je aktívny Ružinovčan a často sa zapája do akcií v mestskej časti, či dokonca ich sám vymýšľa a organizuje. Jednou z nich je už 4. ročník Ružinovského galavečeru boxu, ktorý sa koná tradične počas Ružinovských hodov.

Predstavte nám prosím Vašu činnosť. Koľko už v Ružinove fungujete?

Box Team Legends je občianske zdurženie, ktorého hlavným cieľom je vychovávať mladých športovcov. Pri svojej práci sa zamieravame na telesný, ale aj duchovný rozvoj jednotlivca prostredníctvom športu, morálnych hodnôt a disciplíny. Prioritný je pre nás zdravý rozvoj ľudského tela a ducha človeka. V Ružinove pôsobíme od počiatku až na veky vekov :)

Čo čaká návštevníkov Ružinovského galavečeru boxu?

Na Ružinovskom galavečeri boxu nás v 1.rade čaká kvalitný box. Celkom 8 zápasom, z ktorých až 4. by mali mať prívlastok medzinárodného stretnutia. Pozvaní sú pästiari z Gruzínskej republiky, ktorí predvádzajú tradične kvalitné výkony. Ďalej sa môžeme tešiť na vystúpenie Igora Kmeťa ml. a Čibuka s kapelou, ktorí nás poteší medzi zápasmi živými vstupmi hitiy ako Tichý plač či Kočky Šoporňanské :)

Čo hovoríte na iniciatívu Ružinov Pozitív?

Iniciatíva Ružinov Pozitív je nádejná myšlienka pri zjednocovaní a spolupráci jednotlivých Ružinovských aktivistov, záujmových krúžkov a to nie len športových. Máme za sebou spoločné stretnutia pri Kvapke krvi ružinovských bojovníkov, zberu smetí a vystúpili sme s prezentáciou boxu na Ružinovských rodinných trhoch, ktoré Ružinov Pozitív organizuje. Ich iniciatíva je super :)

Prečo ste si vybrali na svoju činnosť Ružinov?

V Ružinove sa väčšina z nás narodila, naučila chodiť, rozprávať, písať a čítať. Všetkých nás spája veľké množstvo zážitkov prežitých najmä v Ružinove a myslím, že to sú najväčšie dôvody prečo sme si vybrali na svoju činnosť práve Ružinov.

Aké sú Vaše obľúbené miesta v Ružinove?

Medzi najobľúbenejšie miesta v Ružinove patrí istotne Štrkovecké jazero, na ktorom pravidelne krúžia a naberajú kondíciu naši nádejní športovci. K životu sa prebral a k môjmu vyhľadávanému miestu patrí Park Andreja Hlinku, kde sa pravidelne zúčastňujeme Krúžkovania Ružinova, ktoré organizuje DK Ružinov a jeho nový mladý duch. Nejde mi nespomenúť Papánkovo námestie a jeho nešťastnú Hirošimu. Toto sú miesta, s ktorými je moja duša pevne spätá :)

Čo zaujímavé pripravujete v budúcnosti?

Do budúcnosti pripravujeme BOX na fontáne v Parku Andreja Hlinku, kde sme absolvovali minulý týždeň verejný tréning s Aleksandrem Gogoladzem (GEO), ktorý sa v sobotu predvedie v plnej sile proti bronzovému medailistovi z juniorských majstrovstiev Európy Bandimu Csemému. Ďalej to bude tréningový kemp v Gruzínsku, ktorý chceme uskutočniť v letných mesiacoch budúceho roka. Na jeseň nás čakajú ďalšie športovo-motivačné dni s Tomim Kidom na základných školách v Ružinove

Ďakujeme za odpovede.

  • Galavečer video
  • Boxer