Akcie+

Priatelia Ružinova a komunitného života, keďže nestíhame pri všetkých akciách a povinnostiach robiť aj www stránku, tak sa definitívne presúvame iba na facebook Ružinov Pozitív kde denne nájdete novinky z Ružinova, pripravované akcie a všetky pozitívne informácie :-) www stránka ostáva funkčná a budeme pridávať na ňu rozhovory so zaujímavými Ružinovčanmi, všetko ostatné nájdete na našom facebooku.

Ružinovský piknik

18. jún je medzinárodným dňom piknikov a pri tejto príležitosti sme sa rozhodli spolu s priateľmi z Planetky zorganizovať Ružinovský piknik v parku na Ostredkoch. Lepšie miesto na roztiahnutie deky a oddych snáď v Ružinove ani nenájdete...

Na pikniku budú pripravené atrakcie a súťaže pre deti, mamičky i oteckov, tak aby si každý člen rodiny prišiel na svoje a nenudil sa :-) Piknik samozrejme nie je zameraný len na rodiny, ale pre všetkých ľudí, ktorí sa chcú komunitne vyžiť alebo si len tak poležať na deke a niečo dobré si zajesť či vypiť...

Okrem iného pripraví Planetka špeciálne piknik menu, v parku sa objaví skákací hrad a iné atrakcie a účastníci môžu vyhrať piknikový kôš od profesionálky na pikniky z https://www.facebook.com/piknikovo/

Postupne budeme pridávať každý deň nové info na náš facebook, tak nás sledujte a pripravujte si už deky a košíky, pretože je sa na čo tešiť :-)

piknik

Grantový program mestskej časti Ružinov

Jedným z hlavných poslaní nášho občianskeho združenia je rozvíjať komunitný život a tým náš krásny Ružinov. Preto je na mieste zverejniť na našich stránkach grantový program mestskej časti.

Ružinov vyhlásil grantovú výzvu na rok 2016. Čas na posielanie projektov je do 18. februára 2016. Rôzne združenia či firmy môžu získať podporu vo výške od 500 do 5 000 eur.

Podmienkou dtje nápad, ako zlepšiť komunitný život v Ružinove v oblastiach životného prostredia, kultúry, športu, vzdelávania či v sociálnej oblasti. Žiadosti o grant môžu záujemcovia podávať na ružinovský miestny úrad do 18. februára 2016. O tom, ktoré nápady Ružinovčania zrealizujú, rozhodne grantová komisia.Minimálna výška grantu je 500 eur a maximálna 5 000 eur.

Viac info na: http://www.ruzinov.sk/sk/aktuality/view/prihlaste-svoje-projekty-do-grantoveho-programu-na-rok-2016

P.S. V prípade potreby je Vám OZ Ružinov Pozitív k dispozícií ohľadne problematických otázok alebo nezrovnalosti v tlačivách.

Najlepšia stará mama Ružinova

S hrdosťou oznamujeme, že OZ Ružinov Pozitív sa stal partnerom podujatia Najlepšia stará mama Ružinova. Sme nesmierne pyšní, že môžeme participovať na takejto skvelej akcii pretože úcta k seniorom je niečo čo sa, žiaľ, v dnešnej hektickej dobe stráca.

Mestská časť Bratislava - Ružinov a Cultus, a.s. v spolupráci s Ružinovskou knižnicou si opäť tento rok pripravili podujatie o najlepšiu starú mamu Ružinova, ktoré sa bude konať 18. novembra 2015 o 15:00 hod. v DK Ružinov. Súčasťou podujatia budú súťaže prihlásených starým mám a kultúrny program. Každý kto chce vzdať holt nielen starým mamám, ale všetkým seniorom je srdečne vítaný.

A ktorá stará mama je tá najlepšia? No predsa každá :-)

OZ Ružinov Pozitív

plagatstaramama

Rodinný trh Ružinovčanov

Po úspešnom nultom ročníku Rodinného trhu na Jadrovej sa presúvame do krytých priestorov Domu kultúry Ružinov, kde sa 15. novembra 2015 uskutoční oficiálne prvý ročník Rodinného trhu Ružinovčanov!

Kúpiť, predať, darovať, prípadne vymeniť je princíp trhu, ktorý sme vymysleli na Jadrovej, kde sa uskutočnil už tri krát a vždy s veľmi pozitívnou odozvou. Okrem toho má trh aj charitatívny rozmer, pretože z vyzbieraného bolo podporené krízové centrum - Maják nádeje.

Ako vyzeral posledný trh na Jadrovej sme uverejnili aj na našej stránke: http://www.ruzinovpozitiv.sk/rodinnytrh.html

Všetky potrebné informácie získate na našom facebooku, kde budeme pravidelne až do akcie informovať o všetkom podstatnom.

Samozrejme nebude chýbať ani súťaž, takže sledujte, lajkujte a hlavne prídite aj Vy na Rodinný trh všetkých Ružinovčanov!

OZ Ružinov Pozitív

plagattrhruzinov

Halloween aj v Planétke

Už zajtra, t.j. v piatok 30. 10. 2015 pokračuje halloweenska sezóna v Ružinove pre malých aj väčších v bare a reštaurácií Planétka.

Od 18:00 začína detská halloween párty so vstupom zdarma a následne od 21:00 pokračuje "dospelácka" párty so vstupným 2€ a vystúpením známeho repera Bacila.

Samozrejme nebudú chýbať súťaže o najlepšie masky či tombola so zaujímavými cenami.

Viac info na facebookových stránkach Planétka a Ružinov Pozitív.

plagatplanetka

Halloweenská párty a súťaž o lístky:

Rodinné centrum Rafael si pre všetky detičky (a samozrejme aj pre rodičov) z Ružinova pripravilo Halloweenskú párty. Samozrejme nemôžu chýbať tematické aktivity ako vyrezávanie tekvíc, výroba škrabošiek, súťaž o najlepšiu masku a strašidelná diskotéka.

Halloween v Rafaele sa bude konať dňa 24. októbra 2015 od 16:00 hod. a lístky v hodnote 4€ pre dospelého a 8€ pre dieťa je možné zakúpiť priamo v Centre Rafael na Narcisovej ul. č. 5.

OZ Ružinov Pozitív Vám pri tejto príležitosti ponúka možnosť vyhrať lístky (1 detský + 1 dospelácky) na túto skvelú akciu. Pravidlá súťaže a súťažná otázka sú úplne jednoduché a to síce:

1. trvalý pobyt v Ružinove

2. lajkovať a zdielať túto súťaž na FB

3. do komentára pod článok napísať správnu odpoveď na otázku: Ako sa volá časť Ružinova, v ktorej sídli Centrum Rafael? Pomôcka: je to zelené :-)

Plagiat

25. 9. - 27.9. 2015 Ružinovské hodové slávnosti:

To že tento víkend sú v Ružinove hody, to snáď žiadnemu aktívnemu obyvateľovi pripomínať nemusíme. Radi by sme Vám však oznámili, že tohtoročné hody nebudú len o mastných lokšiach, prepálenom oleji či iných nezdravých jedlách, ale vrámci pozitívneho myslenia prinášame aj pozitívnu zmenu v stravovaní a ponúkame Vám zdravú hodovú alternatívu vo forme stánku v Parku Andreja Hlinku.

Náš stánok, ktorý sme si pripravili v spolupráci s kaviarňou Yogi´s a známou zmrzlinou Koun Vám ponúkne zdravé sladké a slané pochutiny, kávu od profesionálneho baristu (majstra Slovenska) či populárnu vegánsku zmrzlinu Koun, na ktorú sa v meste celé leto čakalo v nekonečných radoch... To všetko a mnoho iného iba tento víkend a iba v našom stánku v Parku Andreja Hlinku.

Takže hodujte Ružinovčania a priatelia. Tešíme sa na Vás a nezabudnite nám napísať či ste boli spokojní.

Plagát 1

19. 9. 2015 Rodinný trh na Jadrovej:

Kedy: 19. september 2015 od 9.00 do 13.00

Kde: Detské ihrisko na Jadrovej ulici

• Prezentácia vlastných výrobkov šikovných mamičiek, ockov a detí. Ak sa aj vy chcete prezentovať, napíšte Lili Wienkovej na rodinnytrh@class.sk.

• Burza oblečenia a hračiek pre deti. Prineste vecičky na predaj a kúpte si, čo potrebujete pre svoje detičky. Nezabudnite si doniesť deky či vešiaky, na ktoré veci rozložíte. Veci aj hračky môžete aj darovať, poznáme detičky, ktorým pomôžu.

Svoje detičky doneste tiež, ihrisko je predsa na hranie :)

Plagát

12.9. 2015 Krúžkovanie Ružinova:

Už túto sobotu 12. 9. sa uskutoční prvé Krúžkovanie Ružinova, o ktorom sme už informovali. Neváhajte a poďte sa aj Vy pozrieť na aktivity, ktoré produkujú ružinovčania.

Plagát 1

Crossfit Ružinov:

Už od nepamäti platí stará múdrosť, ktorá vraví: v zdravom tele - zdravý duch. Preto sme nesmierne radi, že aj v Ružinove vyrastie moderné multifunkčné crossfit a fitnes ihrisko priamo pod holým nebom, kde budú môcť Ružinovčania bez rozdielu veku športovať zdarma a hlavne spoločne. Veď iná stará múdrosť zase vraví, že v kolektíve čas lepšie letí... K otvoreniu ihrisku bude zdarma aj inštruktáž profesionálneho trénera, pridajte sa ku nám a buďte Ružinov pozitív!

Plagát 1

12. 9. 2015 Krúžkovanie Ružinova:

Skvelá idea mestskej časti podporiť aktivity obyvateľov. Na akcii sa zúčastníme aj so stánkom, informačnými materiálmi aj malými pozornosťami pre všetkých záujemcov :) Viac o akcii na stránke.